Yeni evlenen çiftlere dekorasyon önerileri

Yeni evlenen çiftlere dekorasyon önerileri

Yepyeni bir evlilik ile beraber yepyeni bir eve kavuşacaksınız. Ancak kavuşacağınız bu evi kurmanızda da bir takım ihtiyaçlar doğacaktır. Dekorasyon gibi önemli bir etken olan ev için bu konuyu da düşünerek, uzmanlar tarafından yazılmış ve çizilmiş olan önerileri tercih etmeniz gerekecektir.
İşte yepyeni velilik kuran çiftlere özel dekorasyon ile ilgili öneriler;
Her çiftin de yaptığı bir yanlış olan şey, ev almadan önce eşya satın almaktır. İyi bir dekorasyon için önce ev sonra eşya alımı gerçekleştirilmelidir.
Evinizin neredeyse her alanının ölçülerini alarak evinizi kurmaya başlayın. Evinizin her alanı için aldığınız ölçüler doğrultusunda yemek masasından yatak odasına, kanepelerden çeşitli sehpa gibi eşyalarınıza kadar her şeyi boyutlandırarak en uygun şekilde almaya özen gösterin.
Eviniz ile ilgili basit bir kroki çizebilirsiniz. Mağazalarda gördüğünüz o muhteşem mobilyaların evinize gelmesiyle beraber çok fazla yer kaplaması, sizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Çizdiğiniz kroki, sizlere bunu yaşatmaz. Mağazada gördüğünüz bütün mobilyaları krokinize göre belirli boyutta uyarlayarak sizlerde ne kadar yetip yetmediğini görebilirsiniz.
Çok fazla eşya almamak için, heyecanınızı bir kenara bırakarak belirli bir liste yapmaya çalışın. Bu size daha az eşya aldırarak, daha çok kullanım alanı sağlar.
Evinizin küçük olmasıyla beraber burada en önemli faktör mobilyalar olacaktır. Ne kadar az mobilya alırsanız, o kadar çok mobilyalarınızı ön plana çıkartacağınız için az mobilya ile güzel bir ev dekore etmelisiniz.
İhtiyaçlarınızı karşılayacak kadar listelediğiniz mobilyalarınız için satın almadan önce belirli bir bütçe ayırın, belirleyin. Ayırdığınız bütçe doğrultusunda alışverişe çıkın ve mümkünse belirli bütçenizi taşırmamaya çalışın.
Evinizde gerekli olan renk seçimlerinizi kesinlikle kendi zevkinize göre uyarmaya çalışın. Böylelikle daha rahat ve yaşamsal olarak sıkılmayacağınız bir ortam oluşturmuş olursunuz.
Son olarak yatak odalarınızın uyumak – dinlenmek için çok rahat olmasına da özen göstermelisiniz. Mutfağınız için de dolaplarınızın çok fonksiyonlu ve uygun olarak monte edilmesinde dikkatli olmalısınız.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle