Yatak Odalarınızı Genişletin ve Ferahlatın

Yatak Odalarınızı Genişletin ve Ferahlatın

Yatak odaları genelde uyumak için kullanılır yogunluğunuzu üzerinizden atmak stresinizi atmak ve dinlenebilmeniz için özenle hazırlanan odalardır. Tabiki yatak odalarınızın dekorasyonu ve ferahlığı sizlerin daha rahat edebilmesi için iyi bir şekilde dekore edilmelidir. Odanızın büyüklüğüne göre yapacağınız dekorasyonun önemi büyüktür peki ya odamız küçükse işte bu konudada bir kaç dekorasyon hilesi kullanarak odalarınızı daha ferah bir hale sokabilirsiniz.

Yatak Odalarınız İçin Bir Kaç Püf Noktası

1 – Odada kalabalığa ve dağınıklığa sebep olan eşyaları yok edin. Yatak odanızdaki fazla olan kullanmadığınız yada çok sık kullanmadığınız mobilyalarınız özel eşyalarınız odanızda yer kaplayacağınızdan odanızı daha küçük gösterecektir. Bu tür ufak eşyalarınızı dolaplarda veya çekmecelerde muhafaza edebilirsiniz. Böylelikle odaya girdiğinizda gözünüze daha ferah gelecektir.

2 – Uyumak için kullanacağınız yatağın boyutu yatak odanızın en önemli parçasıdır. Odanızın boyutu ufak ve size fazla gelecek büyük bir yatak seçmişseniz odaya girdiğinizde kendinizi sıkışmış hissedersiniz. Odanın dekore edilmesinde kullanacağınız diğer mobilyaları ve eşyalarıda yatağınızla doğru orantıda şeçilmelidir.

3 – Yatak odanızı dekore ederken seçeceğiniz renklerinde önemi büyüktür. Koyu tonlara sahip renkler yatak odalarınızı gerçekte olduğundan daha ufak ve boğucu gösterecektir. Renkleri koyu olan yastıklar, yatak odası takımları, perdeler, halılar tercih edilmeli ve duvarlarda ve tavanda açık renk kullanmanız odanızı daha ferah ve geniş gösterecektir.

4 – Yatak odalarında televizyon kullanmak kişilerin tercihlerine bağlıdır. Eğer televizyon kullanmak istiyorsanız çok büyük olmayan ve duvara monte edilebilen LCD televizyonlar kullanmanızı öneririz böylelikle yerden büyük ölçüde tasarruf sağlamış olursunuz.

5 – Odanızdaki eşyalarınızı toparlamak ve en iyi şekilde muhafaza edebilmeniz için dekoratif raf seperler kullanabilirsiniz ve odalarınızda bir duvara monte ederek estetik bir görünümde kavuşturmuş olursunuz.

6 – Mobilyaları odanız için seçerken odanız büyük olsada çok fazla mobilya ile doldurmak odanızda istediğiniz ferahlıktan sizi uzaklaştıracaktır. Yatak osında olması gereken yatak, dolap ve şifonyer sizler için yeterli olacaktır. Tabi bunlarıda seçerken çok fazla büyük ve yer kaplamamasına dikkat etmelisiniz.

7 – Kitap okumak veya dinlenmek için yatak odanızda kendiniz için bir köşe yaratabilirsiniz. Yatak odanızı yanlızca uyumak için kullanmak istemiyorsanız kitap okumak amacıyla ve odanıza alacağınız bir sandalye ve ufak bir lamba ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

8 – Yatak odanızda kullanacağınız güzel bir tablo veya hoş bir akseuar ile odanızda odak noktası oluşturabilirsiniz böylelikle odanız yaşanır ve hoş bir ortama dönüşecektir.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle