Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Günümüzde evlerimizde içmek veya kullanmak amacı ile tükettiğimiz suların aslında sağlığımıza zararlı olduğunu gördük bu durumda tüketiciler içme suyu olarak tüketmek amacıyla damacana su kullanmaya başlanıldı. Fakat bu tür sular hakkında çıkan haberler doldurulma aşamaları ve saklanma koşulları bir çoğumuzun kafasını karıştırmaktaydı. Bunun sonucundada piyasada bir çok firmanın son zamanlarda pazarladığı veya direk satışını yaptığı reverse osmosis filtresine sahip evlerimizde direk sularımızdan sağlıklı bir içme suyu elde etmek amacıyla su arıtma cihazları satın alınmaya başladı. Bu tür sistemler ile elde edilen içme suyu gerek şebeke sularında gerekse kuyu sularında kullanılabilmektedir. Su arıtma cihazlarımızın bakımlarını doğru kişilere ve doğru bir biçimde yapıldığı taktirde gerçektende işe yarayan sistemlerdir. Evlerde kullanılan su arıtma cihazları genelde tezgah altı cihazlar olarak tanımladığımız 5 veya 6 filtreye sahip kabinli veya kabinsiz olarak satılan cihazlardır. İnternet üzerindede araştırmalar yaparak bu tür sistemler ile bir çok bilgiye sahip olarabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazları Teknik Özellikleri ve Çalışma Prensibi

Bu tür evlerde kullanılan cihazların genelinde 5 adet filtre kullanılmaktadır. Su şu sırayla filtrelerden geçer ; öncelikle 5 mikron geçirgenliğindeki partükül tutucu sediment filtredir, daha sonra yine 5 mikron veya 10 mikron partikül tutuculuğa sahip aktif karbon filtreden gerçer bu filtrede hem partüküller tutulurken suyun içerisinde bulunan klor ve organik maddelerde tutulmuş olur, daha sonra 1 mikron sediment ve diğer iki filtreye nazaran daha hassas partükül tutuculuğa sahip filtreden gerçer suyumuz. Daha sonra reverse osmosis olarak ta bilinen ters osmos filtresine girer su ve bu filtre virüs ten 20 kat daha küçük deliklere sahiptir su molekülleri bu filtreden geçerken diğer suda fazla bulunan maddeler atık kanalı ile kanalizayona gönderilir. En son tatlandırıcı filtre olarak bildiğiniz pos karbon filreden gerçerek bize ulaşır. Bu tür sistemlerde 8 LT veya 12 LT civarında su depolayan hava daha giremeyen depolar kullanır bu tür su arıtma cihazlarının su arıtım kapasiteleri saatte 7,5 LT veya 15 litre arasında değişmektedir bu miktarda evlerimizde içme suyu, çay suyu, yemeklerde veya sebze ve meyve yıkanırken tükettiğimiz suya yetecek miktardadır.

Su Arıtma Cihazları Modelleri Resimleri ve Fiyatları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazları fiyatları 350 TL – 1500 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatın bu kadar bir aralığa sahip olmasının nedeni ucuza alıcağınız cihazların kaliteleri ve içlerinde kullanılan filtrelerin kalitesidir tabi cihazların garantisi veya satış sonrasındaki servisinin olup olmamasıdır. Yüksek değerlerde satılan cihazlar ise genelde pazarlamacılar tarafında satılan cihazlardır pazarlamacıların aldıkları komisyonla fiyatları artmaktadır. İzmir veya çevresinde su arıtma cihazları firmalarını internetten bulabilirsiniz ayrıca uzun zamandır kaliteli bir şekilde su arıtma cihazları konusunda hizmet veren firmalardan birisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sitelerinde hem su arıtma sistemleri ile ilgili geniş çaplı bilgiye hemde su arıtma cihazları ile ilgili teknik özelliklere ve fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Tıklayınız Su Arıtma Cihazları.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle