Mutfak Dolabı Kapakları

Mutfak Dolabı Kapakları

Merhaba bu yazımda sizlere mutfak dolabı kapakları ile ilgili bilgiler paylaşmaya çalışacağım mutfak dolabı çeşitlerinden ve mutfak dolabı veya mutfak dolabı kapakları yaptırırken nelere dikkat etmemiz konusunda bir kaç şey paylaşmak istiyorum öncelikle nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeceğim.

Mutfak Dolabı Kapakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dolaplarımızda ve kapaklarından kullanılacak malzememelerin yani suntalam veya mdflamın E1 normları kalitesinde olması gerekmektedir. Mutfak dolaplarımızın veya kapaklarının hareketli kısımları yani menteşelerinin veya raylarının kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz böylece dolaplarınızın ömürleri dahada uzun olucaktır. Dolaplarımızda kullanacağımız renklerin tabi sizin tercihinizede saygımız var fakat daha açık renkler tercih etmenizde fayda var. Daha sonra dolaplarımızda kullanılacak aksesuarların kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Murfağımızda kullandığımız granit veya mermer veya mermerit tezgahımız ile dolaplarımızın aralığının en az 60 cm olmasına dikkat ediniz. Eğer yaşadığınız bölge nemli bir bölge ise genelde sahil bögeleri denize veya göllere yakın olan bölgelerimizde dolaplarımızda kullanacağımız malzemelerin balon kapaklı veya lake boyalı olmasına dikkat ediniz ve böyle sistemler öncelikli tercihinzi olmalıdır. Balon kapaklar kanserojen değildir bilindiğinin aksine bu tür dolaplar mikrop barındırmama özellikğine sahiptirler.

Mutfak Dolabı Kapakları Çeşitleri

Mutfak dolaplarındaki farklılıklar ve çeşitlilikler özellikle mutfak dolabı kapakları ile ilgilidir. Aşağıda mutfak dolaplarında ve kapaklarında kullanılan çeşitli malzemelerden kısaca bahsedeceğim.

Balon veya Membran Kapaklı Mutfak Dolapları

Günümüzdede en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan balon kapaklar en son teknoloji ürünleri olup özel mdfler üzerine cnc işlemleri ile çeşitli motifler hazırlanabilen veya onlarca renk seçenekleri ile tasarlanan şık ve modern mutfak dolabı kapaklarıdır.

Laminant Kapaklı Mutfak Dolapları

Mdf veya Sunta üzerine uygulanmış tercihinize göre düz kenarlı veya postforming uygulaması yapılabilen onlarca renk ile tasarlanabilen dolaplar ve kapaklarıdır.

Boy Kapaklı Mutfak Dolapları

Belirtilmiş ölçülerde hazırlanmış standartlara uygun olarak tasarlanmış fakat balon kapak olmayan sistemlerdir.

Profil Kapaklı Mutfak Dolapları

Önceden hazır olarak yapılmış boy profillerin 8mm lik suntalamın etrafına sarılması veya işlenmesi ile hazırlanan mutfak dolaplarıdır.

Lake Mutfak Dolapları

İsteklerimize göre hazırlanmış ve boyanmış dolap gövdelerindede kullanılabilen mutfak dolapları ve mutfak dolabı kapalarıdır.

Profil Kapak Modelleri

Profil Kapak Modelleri

Mutfak Dolabı Kapakları

Laminant Mutfak Dolabı Kapakları

Laminant Mutfak Dolabı Kapakları

Membran Mutfak Dolabı Kapakları

Membran Mutfak Dolabı Kapakları

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle