Mekanlarınızda Doğru Adınlatma Yöntemleri

Mekanlarınızda Doğru Adınlatma Yöntemleri

Doğru aydınlatma kullanılan mekanlarun ruhu daha iyi anlaşılmaktadır. Doğru bir aydınlatma yöntemini kullanarak tasarladığınız mekanlarda geçireceğiniz zaman sizleri dinlendirir çalışmalarınız üzerindeki konsantrasyonunuzu arttırır ve huzur mutlu olursunuz.

Bu tür doğru aydınlatmaya sahip olmak için konusunda uzman ekipler ile çalışmanızda fayda var çünkü deneyimleri sayesinde duvarlarınızda veya tavanlarınızda yapılacak aydınlatma sistemleri ile detayları daha iyi bir şekilde kullandıkları için size özel bir çalışma yapılacaktır buda sizi mutlu edecektir.

Mekanınızda kullanılacak olan ışığın şiddeti, rengi ya da doğru bir şekilde uygulanması ile mekanda kullanmak istediğiniz ambiansı ve tarzı yansıtmasında büyük önem taşımaktadır. Mekanda herhangi bir noktayı veya tarzı uygulanacak olan doğru aydınlatma yöntemi güzel bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Aydınlatma ile ruhsal olarakda mekanda bulunacak kişilerin o havaya girmelerini sağlayabilirsiniz.

Geçmişte klasik olarak kullanılan ve mekan aydınlatması için tavan ortasına asılan bir avize ve lamba ile aydınlatması gerilerde kalmıştır. Farklı yöntemler ile mekanı daha hareketli özel bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Doğru bir aydınlatma nasıl olur diye sorarsanız mekanın duvarlarında, tavan ya da mobilyalara gizli bir şekilde monte edilmiş aydınlatma sistemleri kullanarak ışığın kaynağının gizlenmesi böylelikle göze hitap etmesi ve özel bir tarza veya konsepte vurgu yapılarak istediğiniz bir bölümü diğer bölümlerden daha dikkat çekici hale getirebilmektir.

Örnek verirsek evlerinizde, ofisislerinizde ya da toplantı düzenlediğiniz mekanlarda gerekli olan ışık miktarları farklılık gösterir. Özellikle evlerinizde gerektiğinde istediğiniz zaman loş bir ışıkta oturmak istersiniz veya daha aydınlık bir ortama ihtiyaç duyarsınız. Bu istekleriniz doğrultusunda değişik aydınlatma ürünleri bir arada kullanılırken bu ışık şiddeti için ise ayarlı dimmer denilen özel anahtarlar kullanılmaktadır.

Ofisler günün büyük bölümünün gerçirildiği ve daha fazla ışığa ihtiyaç duyan özellikle güneş ışığı daha az göre yerlerde doğal gün ışığı verebilen homojen aydınlatma ürünleri ve armatürleri tercih edilmektedir. Çok fazla aydınlatma ihtiyacı olan fabrika gibi yerlerde enerji tasarrufu sağlayabilmek amacıyla tasarruflu armatürlere yönelebilirsiniz.

Toplantılarınızı düzenleyeceğiniz mekanlarda ise genel bir aydınlatma yerine masa üzeri aydınlatma avizeleri kullanabilirsiniz. Sunum yapacaksanız eğer duvara gizlenmiş aydınlatma ile rahatsız etmeyen ve karanlık bir ortam yarabilirsiniz.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle