Küçük Odalar İçin Püf Noktaları

Küçük Odalar İçin Püf Noktaları

Genelde evlerde oturma odaları olarak kullanacağınız mekanlar beklediğinizden küçük olarak karşınıza çıkmaktadır. Fakat iyi bir dekorasyon ile bakış açılarınızıda değiştirirseniz bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Genelde oturma odası dendiğinde sehpalar, kanepeler, televizyon altlıkları gibi mobilyalar akla gelir. Amcak bunların hepsini o küçük odaya sığdırmak için çabalamak ve daha sonra konfor beklemek mantıksız olacaktır. Size tavsiyemiz kendinizi küçük bir odaya sahip olduğunuza inandırmalı ve elinizden geldiği kadar bu odanızı alışıla gelmiş odaların dışına çıkararak ilgi çekici bir hale getirmek için şartlandırmalısınız. Büyük olan bir oturma odasında kullanılması abes olacak bir dekorasyon ürününü siz küçük odanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örnek olarak yukarıdaki resimdede görebileceğiniz için odayı daha geniş göstermek amacıyla bir duvara büyük bir ayna monte edilmiş ve çerçeve olarakta kalın ve ferah olan bir renk olan beyaz tercih edilmiştir. Bir diğer husus ise odanın ihtiyacı olan şeffaf bir cam sehpa kullanılarak odanın ferahlığı arttırılmış. Camın şeffaf özelliği sayesinde mekanlarda her zaman genişlik ve ferahlık hissi vermektedir. Kullanılan mobilyaların veya aksesuarların açık tonlardaki renklere sahip olması beyaz gibi küçük odaların olmazsa olmazlarındandır. Fakat yukarıdaki fotoğrafta pastel mavi renkte olan kanepe odanın genelinde kullanılan açık renkleri dengelemiş ve odanın sıcak görünmesini sağlamıştır.

İkinci dekorasyon örneğimizde ise küçük olan bir odada cesaretli davranarak iyi ve beğenilen sonuçlar alabileceğinizi görebilirsiniz. Örnekteki bağımsız ufak ve hoş desenlere sahip aksesuarlar odayı oldukça hoş ve ilgi çekici bir havaya sokmuş. Odada kullanılan beyaz renkteki kanepeler ile oda için gerekli sade zemin hazırlanarak üzerlerinde kullanılacak renkli aksesuarların şıklığı ortaya çıkarılmış. Duvarda kullanılan kesekağıdı rengi duvarda kullanılan aksearları daha belirgin bir hale sokmuştur.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle