Kiler Düzenlemenin Püf Noktaları

Kiler Düzenlemenin Püf Noktaları

Kilerlerinizin düzeni mutfağın düzenli olmasının önemli hususlarından biridir. Budan dolayı bu yazımızda kilerinizi nasıl organize bir şekilde düzene sokabileceğinize, mutfaklarınızın toplu görünmesi ve rahat bir şekilde mutfaklarınızda nasıl çalışabileceğiniz hakkında sizler için bir kaç fikir sunmaya çalışacağız.

Normalde kilerler evlerimizde küçük bir oda ile adlandırılır fakat bazı evlerde bu tür ordalar mevcut değildir, tabiki kiler olarak kullanabileceğimiz ayrı bir odanızında olmasına lüzum yok. Mutfaklarınızda uygun olduğunu düşündüğünüz dolaplarınızı kullanarak kiler için bir alan oluşturabilirsiniz.

Düzenli bir kilere sahip olabilmek için öncelikle sizlere bir kaç aksesuar gerekli bunlar başlıca sepetler, kancalar, kavanozlar ve kutulardır.

Kiler Düzenleme Adımları

1 – Kilere doldurmak istediğiniz elinizin altındaki bütün malzemeleri düz bir alana sıralayın,
2 – Bütün malzelerinizi kontrol edin ve işinize yaramayacak veya bozulmuş olan malzemeleri ayırın. Ayırdığınız malzemelerin yerlerine koyabileceğiniz malzemeleri elinizde mevcutsa tamamlayın ya da alışveriş listenize ekleyin ve daha sonra tamamlayın.
3 – Malzemelerimiz hazır olduğunda öncelikle kiler yapmak için kullanacağınız dolabınızın veya kiler odanızın raflarını ve kapısını güzel bir şekilde temizleyin. Dilerseniz kiler raflarını hoş ve güzel görünen kaplama malzemeleriyle kaplayabilirsiniz.
4 – Kilerinize dolduracağınız malzemeleriniz için de cam kavanozlar, plastik kaplar ve paslanmaz çelik kutular kullanarak malzemelerin daha sağlıklı ve iyi bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz.
5 – Malzemelerinizi benzerliklerine göre ve kullanım ihtiyaçlarına göre ayırarak gruplar halinde dizmelisiniz. Böylelikle kategori olarak ayırdığınız malzemeleri özellikle ev hanımları açısından yemek yaparken kullanacakları malzemeleri daha basit bir şekilde bulmasına kolaylık sağlayacaktır.
6 – En fazla ihtiyaç duyacağınız ve sıkça kullanacağınız malzemeleri raflara dizerken göz hizalarında olmalarına dikkat etmelisiniz.
7 – Bu şekilde planladığınız ve dizdiğiniz malzemeler sayesinde mutfaklarınız sizler için daha güzel ve pratik bir kullanım alanına dönüşecektir.

Kiler düzenlemelerini belirli aralıklarla örneğin 6 ayda bir kere gözden geçirip tekrar kontol ederseniz sürekli olarak düzenli bir kilere sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki örnek kiler dolaplarını incelebilirsiniz.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle