İpek Nevresim Takımı Alınırken Dikkat Edilecek Hususlar

İpek Nevresim Takımı Alınırken Dikkat Edilecek Hususlar

İpek nevresim takımı almak için alışverişe çıkmadan önce bu yazımızı okumanızda fayda var. İlk husus beğendiğiniz nevresim takımının etiketini kontrol ederek % kaç oranında ipekten üretildiğine dikkat edin. Seçeceğiniz nevresimde kullanılan ipeğin kaliteside önemlidir en kaliteli diyebileceğimiz tür dut ipeğidir.

Dut ipeği pahallı bir ipek türüdür ve çoğu zaman üreticiler ucuz olan diğer ipek türleri ile dut ipeğini karıştırarak üretim yapmaktadırlar. Sadece dut ipeği kullanılmış ürünler ile karışık olarak üretilmiş nevresimler arasında çok fark vardır rahatlık ve yumuşaklık açısından. Tabiki piyasadaki en pahallı ipek türü dut ipeğidir ve sadece bu tür ipek kullanılan nevresim takımlarıda diğerlerine göre pahallı olacaktır.

Diğer dikkat edeceğiniz bir husus ise kullanılan ipeğin dokuma türü ve sıklığıdır. İpek ne kadar sık ve iyi dokunmuşsa kumaşında kalitesi o kadar yüksek olur. Bir diğer noktada ipek ağırlık ölçümü yapılan momme dir iyi bir ipeğin momme değeri yüksek olucaktır.

Bu hususlara dikkat ederek ederek alacağınız nevresim takımları ile uzun yıllar kaliteli ve konforlu bir şekilde rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca yukarıkdai nevresim modellerinide inceleyerek fikirlerinizi netleştirebilirsiniz.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle