Fayans Üstüne Fayans Yapıştırma

Fayans konusunda bilmek istediğimiz birşey de acaba fayans üstüne fayans yapıştırma olurmu sorusu yada fayans üstüne fayans nasıl yapıtırılır.

Bu sorunun cevabı evet fayans üstüne fayans yapıştırılır. Eski fayanslarınızı sökmeye gerek kalmadan bir elmas kesici yardımıyla fayanslarınızı çizin, yer fayanslarınızı çizmenize gerek yok sadece duvar fayanslarınızı çizmeniz yeter fakat içiniz rahat etmez ise yer fayanslarınızıda elmas kesici yardımıyla çizebilirsiniz

İlk olarak yapmanız gereken fayans döşeyeceğiniz yerleri iyice yıkayarak temizleyin üzerlerinde herhangibir tortu kalmasın daha sonra taraklı mala yardımıyla hazırlamış olduğunuz fayans yapıştırıcınızı doğru bir eğim vererek sürünüz. Yapıştırma işleminin daha sağlam olması için malanızın ucuna tekrar yapıştırıcı sürerek yapıştıracağınız fayanslara yapıştırıcı sürerek daha sağlam bir yapıştırma yapabilirsiniz bu işleme çift yapıştırma denir. Mala ile doğru eğimde sürdüğünüz yapıştırıcı yüzeyde dengeli olması kolaydır. Yapıştıdığınız fayanslarda eğer içeriye fazla girme olayı oluyorsa bir metal yassı çivi gibi bir aletin ucunu kança şeklinde yamultarak bu fayansları geri çekebilirsiniz. Yapıştıracağınız fayansları bir gün süre ile suda bekletmenizde fayda var ve harcınız hamur kıvamında ve kolay yoğrulmayan şekilde olması gerekmektedir.

One Response to “Fayans Üstüne Fayans Yapıştırma”

  1. Bu tür bi işçiliğe hiç gerek yok.Fayanslarınızı sökmeden üzerine fayans yapmak için yapı marketlerde satılan dış yüzey pürüzlendirme kimyasalları var.Bunlardan birini alarak fayanslarınıza sürün ve sonra yeni fayanslarınızı döşeyin.

    Tabiki bu işin tek şartı alttaki fayansların duvara sağlam tutunuyor olması.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle