Fayans Boyası & Fayans Nasıl Boyanır


Merhaba bu yazımda sizlere fayansın nasıl boyanacağını ve fayans boyaları ile bilgiler ve sizlere bir kaç fayans boyaması ile ilgili olarak resimler göstermeye çalışacağım. Fayans boyamayı genelde iki amaç için yapılır bunlardan birincisi fayansı süsleme amaçlı boyamak ikincisi ise artık beğenmediğimiz renkleri bozulmuş banyo, mutfak, tuvalet gibi evimizin bölümlerindeki fayanslara tekrar renk katmak amacıyla fayans boyama işlemi yapılır. İkinci işlemde söylediğim gibi evimizdeki banyo, tuvalet ve mutfak gibi yerlerdeki fayansları boyamak için özel türde fayans boyaları kullanmamız gereklidir. Bu tür fayans boyaları piyasada kolay kolay bulunmamakla beraber büyük şehirlerdeki büyük yapı marketlerden rahatlıkla temin edebiliriz.

Birinci seçenektede yani fayansımızı süsleme amaçlı boyamak istiyor isek fayansımızı öncelikle bir tuval gibi kullanmamız ve görmemiz gerekiyor. Süsleme amaçlı fayans boyamak sizin hayal gücünüze ve el becerinize bağlıdır kendinize güveniyorsanız gerçektende güzel fayanslar meydana getirebilirisiniz. Birazda fayans süsleme işlemi çini yapmaya benziyor. Fayans süsleme amaçlı boyamak içinde yine yapı marketlerden fayans boyası temin edebilirsiniz aşağıdaki resimlerdeki fayans boyama ve fayans süsleme örneklerini incelediğiniz zaman bu işlemleri daha net bir şekilde anlaybilirsiniz.

Yukarıdaki resimlerdede gördüğünüz gibi farklı çeşitlerde fayans boyama örnekleri var eminim sizlerde güzel çalışmalar yapabilirsiniz.

One Response to “Fayans Boyası & Fayans Nasıl Boyanır”

  1. banyomdaki faanslar desenli nasıl bir boya ile kapatabilirim büyük yapı marketlerde aradım bulamadım acil yardım….

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle