Evde Çalışma Odaları Yerine Çalışma Köşesi

Evde Çalışma Odaları Yerine Çalışma Köşesi

Evinizdeki odalarınızdan birisini çalışma odanız olarak ayırmanız çoğu zaman lüks bir durum olmuştur. Bu nedenle evinizde herhangi bir odanızda bir masa üzerinde çalışmanız gerekmektedir ve her defasından bu masaya bilgisayarınızı ve diğer çalışma araç ve gereçlerinizi bu masaya kurup çalıştıktan sonra tekrar toplarlamanız gerekemektedir buda yorucu bir durumdur.

Bu yazımda evlerinizde çalışma odası yerine daha basit yapabileceğiniz bir çalışma köşesi fikrine daha sıcak bakmaya başlayabilirsiniz ve bu konuda yapabilecekleriniz ile güzel bir çalışma köşesi yaparak ve çalışma odası rahatlığında olan bu köşeye sizde şaşıracaksınız

Örneği aşağıdaki fotoğraflardan da görebileceğibiz gibi merdiven boşluklarını veya evinizde herhangibir odanızda bir köşeyi örneğin yatak odasında bir köşeyi veya diğer resimde gördüğünüz gibi home office olarak kullanabileceğiniz çalışma eşyalarınızı ve bilgisayarınızı muhafaza eden bir aparatif dolap kullanılmış.

Evlerinizde giriş kısımları geniş ise, odalardaki köşelere koyacak bir şey bulamıyorsanız, antreyi veya holü tekrar gözden geçirebilirsiniz. Çalışma köşesi yapabilmek için gerekli olan malzemeler, küçük bir kütüphane yapı marketlerden koçtaş praktiker gibi yerlerden oldukça ucuza temin edebilirsiniz ve tekli veya ikili ayıracağınız köşeye bağlı olarak kalın seçeceğiniz bir raf. Yeriniz kısıtlı ise kütüphane yapmak için yeriniz yok ise bunun yerine tekli raflarlardan bir kaç tane kullanarak kitaplarınız için yer açabilirsiniz.

Yazı yazacağınız veya bu masayı çalışmak için kullanacağınız için alacağınız rafın kalın olması gerekir ve duvara monte ederken sağlambir şekilde monte etmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bilgisayarınızı bu rafa koyacağınız ve yaslanacağınız için sizi ve bilgisayarınızı taşıyacak kadar sağlam olması gerekir. Yazı yazmak için kullandığınız suntayı kütüphane olarak kullandığınız suntalara dik bir şekilde yerleştirerek bir köşe oluşturabilirsiniz ve bu sayede yer kazanırsınız. Oluşturduğunuz çalışma köşesine göre de oturacağınız sandalyeyi seçebilirsiniz yerinizin genişliğine göre ve çalışma zamanınıza göre ufakta olsa sizi rahatsız etmeyecek bir tabure veya çalışma sandalyesi ile rahat edebilirsiniz. Yinede sizin bildiğiniz gibi oturduğunuz koltuk ne kadar rahat olursa olsun uzun süreli oturmalar sizlere rahatsızlık verecektir. Aşağıdaki resimlerden örnek olarak hazırlanmış çalışma köşelerini inceleyebilirsiniz böylelikle evinizde çalışma masası yapmak için kullanabileceğiniz bir odanız yoksa çalışma köşesi oluşturarak bu işten en güzel şekilde sıyrılmış olursunuz.

One Response to “Evde Çalışma Odaları Yerine Çalışma Köşesi”

  1. Bu yazi icin tesekkurler gercektende guzel bilgiler var elinize saglik.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle