Eski Tavalarınızı Tablo Yapın

Eski Tavalarınızı Tablo Yapın

Atmak üzere olduğunuz artık kullanmadığınız yenilemeyi düşündüğünüz eski tavalarınızı bir kaç dokunuş ve el becerisiyle harika aksesuarlara dönüştürebilirsiniz. Sizlere gerekli olan malzemeler eski bir tava, bahçeden topladığınız kurutulmuş çiçekler, su veya akrilik bazlı boyalar, normal veya sıcak silikon yapıştırıcı, vernik ya da cam cilası ve ufak fırçalar.

Öncelikle yapmanız gereken tavanızı istediğiniz herhangibir renkte iki kat akrilik boya ile boyayın. Tavanın zemini temanıza uygun olarak hazırlandıktan sonra öncelikle kurutmuş olduğunuz çiçeklerin saplarından ayıyarak siliyon yardımı ile tavaya sabitleyin. Silikon kuruduktan sonra çiçeklerinizi daha belirgin bir hal alması amacıyla çiçeklerin dallarını veya yapraklarını oluşturmak istediğiniz temaya uyacak şekilde akrilik boya ile boyayınız.

Daha sonra tavayı 30 dakika boyunca kurumaya bırakın. Daha sonra piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz 50 kat vernik adı verilen vernik yardımı ile ya da cam cilasi ile tavanızın yüzeyine paralel olacak bir biçimde dökün. Verniğin kurumasını bekleyerek son olarak tavanıza bir kat daha vernik uygulayabilirsiniz tüm yaptığınız işlemlerin sonucunda tavanızın sapı yardımı ile duvaya çakavağınız bir çivi veya askı aparatı ile tavanızı yeni ve şık haliyle kullanabilirsiniz.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle