Eski Mobilyalarınızı Değerlendirin Kendiniz Boyayın

Eski Mobilyalarınızı Değerlendirin Kendiniz Boyayın

Evlerinizde kullandığınız mobilyalarınız artık doğal renklerinde değilse ve kullanmaktan vazgeçmez üzereyseniz mobilya satın almak yerine eski mobilyalarınızı farklı boyama yöntemleriyle yeni ve ilgi çekici mobilyalara sahip olabilirsiniz. Estetik ve farklı bir tasarımda boyadığınız mobilyalar ile oluşturduğunuz dekorasyonlara katkı sağlarken kullanacağınız hoşunuza giden renkler ilede sıkıcı atmosferden çıkacak ve yeni bir havaya kavuşacaksınız.

Öncelikle işe bir adet mobilya boyamak ile başlayabilirsiniz fakat ilk başlarda bu  fazla dikkat çekici olabilir ancak yeni ve farklı bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız sandalyelerinizi sehpalarınızı boyamakla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Tabiki boyadığınız mobilyaların kullanılacak olan odanın kullanım amacına uygun olmalıdır bunun için sizlere bir kaç fikir verebiliriz.

Çocuk Odaları İçin Kullanılacak Mobilyalar

Çocuklarınızın bitmek bilmeyen enerjilerine uygun olması için fıstık yeşili ve ya neon yeşil renklerinden birini tercih etmeniz durumunda odaya hareket katabilirsiniz çocuklarınızın hoşuna gideceğinede eminiz. Oda içerisinde kullanılacak aksesuarları ve nevresim takımlarınıda yeşil tonlarında kullanırsanız çok daha hoş bir dekorasyon olacaktır.

Evlerinize Canlılık Katın

Eski mobilyalarınızı tekrar değerlendirebilmek amacı ile koyu renkler olan siyah ya da gri tonlarını tercih ederseniz büyük olasılıkla boğucu bir dekorasyon ile karşılaşmanız mümkün. Bunun önüne geçebilmek için boyaları canlı renklerden seçmeniz gerekmektedir.Kaliteli ve Orijinal Bir Görünüm İçin

Bunu sağlamak amacı ile metalik özelliğe sahip boyalar kullanabilirsiniz ve mobilyalarınıza farklı bir çekicilik katabilirsiniz. Genelde bu özelliğe sahip boyaları sprey boya ürünlerinde bulabilirsiniz metalik boyayı kullanabilmek için öncelikle yapmanız gereken boyanacak olan mobilyanın iyi bir şekilde zımparalanmış olmalıdır ve kumaş kaplamalarını çıkarmalı veya iyi bir şekilde korumaya almalısınız. Daha sonra eğer isterseniz şeffaf özelliğe sahip boya ile bir kat geçerek mobilyaya parlaklık katabilirsiniz.

Mobilyalarınızı kendiniz boyayabilmeniz için biraz kabiliyet yeteri kadar zımpara kullanmak isteyeceğiniz renklerdeki boyalara uygun boya fırçaları koli bandı ve gazete ile istediğiniz mobilyalara kavuşabilirsiniz. İstemediğiniz bir durum ile karşılaşırsanız mobilyayı tekrar kendiniz zımparalayabilir bunu yapmak istemiyorsanızda marangozhaneye götürerek zımparalatabilirsiniz taki istediğiniz sonuca ulaşana kadar.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle