Enerji Tasarrufu Sağlayan Yeni Teknoloji Camlar

Enerji Tasarrufu Sağlayan Yeni Teknoloji Camlar

Günümüzün gerçekliği olan küresel ısınma sorunu ile ilgili enerji tasarrufu sağlamak ve doğanın korunması ülkemizde ve dünya genelinde önemli gündem konuları arasına girmiş durumda. Araştırmalar sonucunda dünya genelinde enerji tüketim oranının % 20 ve %45 arasında genel oturma alanları olan aparman dairelerinde gerçekleşirken, dairelerde gerçekleşen ısı kaybının büyük oranda iyi yalıtım sağlanmayan camlardan kaynaklanmaktadır.

Daha önceleri ve günümüzdede tek cam kullanılan pencerelerde kış günlerinde, evlerinizin içerisinden dışarıya yüksek ölçüde ısı kaybı olmaktadır, gelişen teknoloji ve artan bilgi seviyesi ile ısı kaybını önlemek ve yalıtımı daha iyi yapabilmek amacıyla artık pencelerde çift cam kullanılarak yalıtım sağlanmaktadır. Bu yöntem ile ısı kaybı oranı normalden yüzde 50 civarında daha iyi yalıtım sağlanmaktadır.


Bunun yanı sıra camlarda daha da iyi bir ısı yalıtımı sağlamak enerji tasarrufunu en üst seviyede sağlamak için cam teknolojisinde yapılan yeni çalışmalar ile sonuç olarak Low-E adıyla bilinen kaplamalı camlar geliştirildi.

Çift camlı pencereler ile tek camlı pencerelerde olduğu gibi güneş ışığından aynı oranda faydalanırsınız. Yaptırdığınız çift camlı kapılar ve pencelere harcağınız masrafınızı 1 – 2 yıl içerisinde tüketimize göre geri kazandırmaktadır.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle