En Güzel Balkon Çiçekleri

En Güzel Balkon Çiçekleri

Eğer evleriniz müstakil değilse ve bir bahçeniz yok ise ve yeşil ortamlardan hoşlanıyorsanız bunu balkonlarınız ile başarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için balkonlarınızın büyüklüğü çiçekler ve bitkiler için hangi büyüklükte olursa olsun harika ferah ve rahat bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Balkonunuzda küçük çiçekleri ve bitkileri kullanarak oluşturacağınız bu ortamda keyif alarak ruhunuzu dinlendirebilecek ve günün yorgunluğunu motive olarak üstünüzden atabilir ve ufakta olsa bir bahçe havası yaşayabilirsiniz.


Bu konumda sizlere balkonlarınız için kullanabileceğiniz çiçekler hakkında pratik fikirler vermeye çalışacağım.

Bunun için öncelikle hangi çiçeklerden hoşlanıyorsunuz ve nasıl bitki ve çiçek türlerini yetiştirebileceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Balkonlarınızda doğal ve otantik bir hava katmak ve ortama dönüştürmek istiyorsanız eğer rengarenk açan ve hoş kokulu yeşil yapraklara sahip bitkileri belirli aralıklarla sıralayarak düzenlemeler yapabilirsiniz. Çiçekler hoş kokularıyla ve polenleriylede cıvıl cıvıl kuşları ve bal arılarını balkonlarınıza çekeceğinden kuş sesleriyle çok daha güzel  ve doğal bir ortam oluşacaktır.

Seçtiğiniz bitkiler de insanlar gibi canlı oldukları için ilgi ve özene ihtiyaç duymaktadırlar. Sizlere önerimiz bitkilerinizi sabah erken veya akşam geç saatlerde su vermelisiniz ve daha hoş ve sağlıklı çiçekler için potasyumlu gübre türlerinden kullanabilirsiniz.

Evlerinizde cam kenarlarınızı değerlendirmek isterseniz sardunya ve begonya gibi çiçekler mevsimsel çiçekler değildir ve kış günlerinde ve soğuk aylarda soğuktan korunabilirlerse yıllar boyunca solmadan rengarenk ve canlı kalabilirler. Bunun yanı sıra mevsimlik olarak kullanabileceğiniz ve hoşunuza giden çiçeklerlede balkonlarınızı ve cam kenarlarınızı rengarenk bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Bu tür çiçekleri pazarlardan, çiçekçilerden ve Koçtaş gibi firmalardan temin edebilirsiniz. Özellikle Koçtaş firmasından hoşunuza giden çiçekleri piyasadan daha ucuz bir fiyata alabilirsiniz. Çiçekler için gerekli gerekli diğer saksı toprak gübre gibi diğer ürünleride yukarıda saydığım yerlerden temin edebilirsiniz. Çiçeklerden sonra sıra kullanacağınız mobilyalara geldi balkonlarınızın büyüklüğüne uygun bir iki adet bahçelerdede kullanılan ahşap tabureler alarak balkon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

One Response to “En Güzel Balkon Çiçekleri”

  1. Boyle guzel bilgileri nerden buluyorsunuzda yaziyorsunuz bravo.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle