Doğru Şilteyi Nasıl Seçeriz?

Doğru Şilteyi Nasıl Seçeriz?

Eğer doğru şilte seçiminde neler yapılması gerektiğini merak ediyorsanız, gelin sizlere bu konuda birtakım bilgiler vermeye çalışalım. Siz de doğru şilte seçimi konfora kavuşabilir ve şilte alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bizden öğrenebilirsiniz.

Doğru şilte seçimi nasıl yapılır?

Doğru şilte seçimi yapmada dikkat edilmesi gereken ilk koşul, şiltenin giydirme ray sistemine sahip olmasıdır. Giydirme ray sistemleri eski model ray sistemlerine göre daha konforludur ve bu sistem vücudu tam olarak sarmaktadır. Bu sayede iki kişi yatıldığında herhangi birinin hareket etmesi diğer kişinin uyanmasına neden olmamaktadır. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise şiltenin vücudu istenen oranda sarması olmaktadır. Ayrıca bel boşluğunu iyice doldurabilen bir şilte olması ve dolgu malzemesinin kaliteli olması öncelikli bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle genelde ipek, kaşmir, yün ya da keten dolgu malzemelerinden üretilmiş bir şiltenin tercih edilmesi bu konuda atılacak en doğru adımlardan biri olmaktadır.

Diğer yandan sırt ağrısı yaşayan kullanıcıların sert ya da ortopedik bir şilte yerine vücuda tam olarak saran bir şilte satın alması gerekmektedir. Çünkü vücudun istenen oranda desteklenmesi sırt ağrılarının da önüne geçecek ve konforlu bir uyku sağlayacaktır. Son olarak satın alınan şiltelerin yeterli sayıda hava deliklerine sahip olması gerektiğini de söylemeden geçmeyelim.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle