Doğal Gaz Faturalarınızda Tasarruf Sağlayın

Doğal Gaz Faturalarınızda Tasarruf Sağlayın

Özellikle kış aylarında artan doğal gaz faturalarının maliyetlerinin azaltmak için bir kaç detayın önem taşıdığını hatırlatmak isteriz bu detayları arasında bulunan kaliteli bir çatı yalıtımı yaparak ısı kaybını %20 oranında önlemiş olursunuz dış duvar yalıtım yöntemleriyle ilede %15 oranında tasarruf ve basit uygulanabilen sızdırmazlık önlemleriyle ile de %10 oranlarında tasarruf sağlayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
Çoklu yaşam alanlarında özellikle binalara uygun bir şekilde yalıtım uygulamaları yaptırılması ile evlerinizin içerisindeki ısının kayba uğraması önlendiğinden ve bu sayade de kullanılacak enerjinin daha verimli bir şekilde tüketildiğinden yakıt tasarrufu ve sağlıklı, konforlu yaşam alanlarının oluşturulacağını bilmekteyiz.

Yalıtım ve bu sayede de kullanılacak enerjinin azalması hava ve çevre kirliliğinin öenüne geçmektede faydalı olacaktır ve yoğuşma sebebiyle binalardaki kullanılan demirlerin korozyonunun da önüne geçilecektir ve binalarınızın ömürleri daha da uzayacaktır.

İzalasyon haricinde dikkat edebileceğiniz diğer ayrıntılar ise doğal gazın daha az kullanılması amacı ile sistemlerinizde zaman ayarlı termostatlar kullanarak kullandığınız gaz tüketimini daha iyi bir şekilde optimize edebilirsiniz. Pencerelerinizin ve kapılarınızın aralarında bulunan boşlukları yalıtım süngerleri kullanarak kapatabilirsiniz.

1 – Daha verimli bir şekilde ısınabilmek ve konforu yakalayabilmek için önerilen oda sıcaklığı 20 derecedir.

2 – Güneş ışığı gören pencerelerinizde perdeleriniz açık olmalı güneş ışığı çekildiği zaman ise perdelelerinizi kapatmalısınız.

3 – Isı radyatörlerinizin önlerine mobilya veya buna benzer eşyalar ile ya da perdeler ile kapatmayınız. Önleri radyatörlerde %15 civarında yakıt tüketiminin arttığı gözlemlenmiştir.

4 – Radyatörlerinizin ve diğer gazlı cihazınızın perdiyodik bakımlarını zamanında yaptırmalısınız. Bakımsız cihazlar yakıt tüketimini arttırmaktadır.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle