Dekorasyonda Renklerin ve Desenlerin Uyumu

Dekorasyonda Renklerin ve Desenlerin Uyumu

Öncelikle bir mekan dekorasyonunda en önemli hususlardan biri renklerin ve desenlerin doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Öncelikle dekorasyonda kullanacağınız renkleri ve mekanda oluşturacağınız stili belirleyerek işlemlere başlamak gerekiyor. Renkli ve uyumlu bir şekilde dekorasyon için kullanılan en iyi stillerden biri eklektikdir. Bu stil istediğiniz şekilde uyumlu dekorasyonu sağlamak için büyük ölçüde özgürlük sağlamaktadır. Örnek olarak doğanın renklerinden holanıyorsanız toprak renklerini kullanmakla ise başlayabiliriz bu renkler arasında kum rengi, kırmızı, petrol mavisi ve hardal sarısı rengi bir arada kullanıldığında uyumlu bir dekor yaratmakta kullanılabilir. Aşağıdaki örnek resimde uyumu görebilirsiniz.

Başka bir örnekte hardal sarısı rengini ve yağ yeşilini bir arada kullanmak suretiyle güzel bir dekoras yaratabilirsiniz. Bu renklerin yanında füme renginide kullanabilirsiniz. Ayrıca camdan aksesuarları ve ahşap aksesuarları ayrıca seramik ile birliktede uyumlu dekorlar yaratabilirsiniz. Örneği aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz.

Mekanınızın dekorasyonununda sadelikten hoşlanıyorsanız siyah rengi ve beyaz rengi dekorasyonunuzda kullanmış iseniz çarpıcı bazı renkleri aksesuarlarınızda berjerlerinizde ya da herhangibir aksesuarda veya objede kullanarak dekorasyona hareket katabilirsiniz. Daha sadelikten yanaysanız, siyah ve beyaz ağırlıklı bir dekorasyona sahipseniz çarpıcı renklerden bir kaçını bir aksesuarınızda, berjerde veya mekanın herhangi bir objesinde kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz renkler yeşil ve ya kırmızı olabilir.

Birbirlerine zıt olan desenleri ya da renkleri bir arada kullanmaktan çoğu zaman korkarız fakat güzel stiller meydanada gelebiliyor. Örneğin çiçekler ile çizgileri ya da düz renkler ile puantiyeleri bir arada da kullanarak kortuğunuz gibi bir sonuç ile karşılaşmayacaksınız. Tabiki bu uygulamada aşırıya kaçmamakta fayda var.

Mekanınızda güzel bir köşe yaratmak istiyorsanız kırmızı, yaş yeşili, koyu yeşil ve turkuaz renklerini cam aksesuarlarda bir arada kullandığınız göze hoş görünen ve şık bir köşe oluşturabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntemleri ve renkleri kullanarak pek fazla maliyet harcamandan gerçekten hoş ve ferah ortamlar yaratabilirsiniz.

 

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle