Bina Dış Cephe Kaplama

Binalarımızda izalasyonu sağlamak amacı ile binalarımızın dışını cephe kaplama malzemeleri ile kaplatırız. Bina dış cephe kaplama için son zamanlarda kullanılan yöntemler ahşap kaplatmak, mantolama ve PVC siding yaptırmaktır. Bu sayıdığımız üç yöntemdede kullanılan malzemeler yüksek yoğunluğa sahip olan straforlar kullanılmaktadır. Saydığımız bu üç bina dış cephe kaplama sistemi arasında binamızdaki ısıyı en iyi izole eden sistem ahşap kaplama yöntemidir. Ahşap kaplama yöntemi ile ısı yalıtımında yüzde 70-80 e veran verim elde edilir. Ahşap kaplama yönteminde içlerine ısı yalıtım levhaları yerleştirilmiş olan ahşap kalıplar kullanılır. Ahşap kaplama yönteminin tercih edilmesinin sebeplerinden biriside estetik bir görünüme sahip olması ve kullanılmasının kolay oluşudur.

Sizlere şimdi yukarıda bahsettiğim üç bine dış cephe kaplama sistemlerinin özelliklerinden kısaca bahsetmek istiyorum.

1 – Ahşap Dış Cephe Kaplama : İçerisinde ısı yalıtım levhaları bulunması sebebiyle ısı yalıtımı yaklaşık olarak yüzde 70 olması. Bu sistem 220 derece ağaç liflerinin 5 kat preslenmesiyle üretilen bu sisteme 25 yıl garanti veriyorlar. Ahşap üzerindeki boya içinde 15 yıl garanti vermektedirler. Ahşap dış kaplaması yağmurdan, sudan ve rüzgardan etkilenmez ve farklı çeşitlerdeki renkleriyle akrilik su bazlı bir boya ile sizde ahşap kaplamarınızı istediğiniz rente boyayabilirsiniz.

2 – Siding Dış Cephe Kaplama : Bina dış çephesinde PVC siding de tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu yöntem ile ısı yalıtımında yakşalım yüzde 50 civarında ısı yalıtımı sağlanabilmektedir. Siding kaplama yönteri her türlü yüzüyde uygulanabilmektedir ve bir çok aksesuara sahiptir. Bu kaplama yöntemi boya gerektirmez ve kaplama işlemi yapıldıktan sonra renk değişimi ve boyanması mümkün olmamaktadır.

3- Mantolama İle Dış Cephe Kaplama : Bu yöntem ilede siding kaplama yöntemi ile elde edilen yani yüzde 50 ısı tasarrufu sağlanmaktadır. Mantolama yönteminde kullanılan malzemeler 30-35KG/m2 yoğunluğundaki straforlar kullanılmaktadır. Bu straforlar binanın dışına kaplanarak ısı yalıtımı sağlanmış olur.

Yukarıdaki anlattığım yöntemler bir kaç yıldır kullanılan en çok yöntemlerdir tabiki ileriki zamanlarda daha kaliteli ve estetik yöntemler çıkacağına eminim.

Ahşap Dış Cephe Kapalama Resimleri :

Siding Dış Cephe Kaplama Resimleri :

Mantolama ile Dış Cephe Kaplaması Resimleri :

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle