Bebek Odaları Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek Odaları Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Sabırsızlıkla beklediğiniz bebeğiniz sonunda doğmak üzere ve siz ona en çok zaman geçirecekleri ve bir nevi onların ufak evleri sayılabilecek odalarını dekore etme zamanı geldi. Öncelikle evinizde odalarınız arasında seçim yapabilme olanağınız var ise en büyük, güneş alan, gürültüden uzak ve kontrol açısından sorun çıkarmayacak odayı seçiniz. Yeni doğan bebeklerin ilk ayları uzun süreli uykularla geçmektedir ve böyle olduğu içinde bebeğin yatacağı yatağın önemide oldukça fazladır. Yatak seçimi yapılırken antibakteriyel özelliğe sahip ve doğal kauçuktan imal edilmiş olan lâteks yatakları tercih etmelisiniz ve bebeğin kollarını bacaklarının veya kafasının sıkışabileceği boşlukların olmaması gereklidir. Bebek odasında kullanabileceğiniz diğer mobilya ürünleri arasında şifonyer ufak bir elbise dolabı emzirme koltuğu bulundurabilirsiniz.

Diğer dikkat etmeniz konular arasında kullanılacak mobilyaların köşe kısımlarının sivri olmayan yuvarlak bir yapıya sahip mobilyalar kullanılmalıdır.

Mobilya rengi seçiminde ise pastel renkler daha idealdir. Yeşil veya mavi tonlardaki renklerde bebekler için sakinleştiri özelliğe sahip oldukları bilinir. Eğer beyaz renk kullanmak istiyorsanız beyazın yanında pastel renklerde kullanarak daha güçlü dekorasyonlar yaratabilirsiniz.

1 yaşına girmemiş bebekler odalarında yastık veya yorganlar aksesuar olarak kullanılmamalıdır odadaki fazladan yastıklar ve yorganlar solunum yolları hassan olan bebekler için sorun teşkil etmektedir. Bebeklerin solunum yollarının daha sağlıklı olabilmesi için odayı ısıtmak için ısıtıcaların yakınına bir kaç içinde su koyabilirsiniz.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle