Banyonuzu Yenilemekmi İstiyorsunuz

Banyonuzu Yenilemekmi İstiyorsunuz

Banyonuzdan sıkıldınız ve yenilemekmi istiyorsunuz yapacağınız işleri düşünerek banyonuzun yeni dekorasyonu için epeyce bir iş çıkacağını söyleyebiliriz. Eğer banyonuzun rengini değiştirmek istiyorsanız ilk başta boya işiyle başlamanızı öneririz. Boya badana işi bittikten sonra banyomuzda değiştirmek istediğiniz aksesuar seçimine sıra geldi. Çok çeşitli ve hesaplı yapı mağazaları İkea gibi mobilya mağazalarından banyonuz için yeni dolaplar ve aksesuarlar bulmanız mümkün. Sadece dekorasyon üzerine çalışmalar yapan bu tür büyük firmalar sizlere çok cazip ve alternatif akseuarlar sunabilmektedir.

Fakat daha öncesinde banyonuza alacağınız aksesuarlar konusunda yapacaklarınız var. Yapmanız gereken banyonuzda nasık bir tarz yaratmak istediğinize karar vermek ve daha sonrasında bu doğrulduta banyonuz için aksesuarları seçnelisiniz. Örnek olarak banyonuzda nasıl desenler kullanmak istediğinizi hangi renklere ağırlık vermek istediğinizi önceden karar verirseniz alışveriş sırasında fazla harcamalardan kurtulursunuz ve size zaman kazandırır ayrıca istemediğiniz sonuçlarlardan kurtulmuş olursunuz. Bunların dışında banyolarınızda özenli bir şekilde ölçüm çalışması yapmalısınız banyonuzda kullanacağınız dolapların, havlulukların ve rafların banyolarınıza tam bir şekilde uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

Bütçenizin sarsılmaması amacıyla öncelikle kendiniz için bir harcama bütçesi belirleyin böylelikle fazla harcamalardan sakınmış olursunuz. Tabi bu bütçe nasıl bir banyo dekorasyonu yapacağınıza göre değişiklik gösterecektir. Örneğin ufak değişiklikler yapacaksanız klozet takımını değiştirmek yeni bir duş perdesi ya da banyo aynasını yenilemek için ufak bir bütçe size yeterli olacaktır. Fakat banyonuzu baştan sona değiştirmek istiyorsanız boya yapmanız lavabonunuz ve klozetinizin değiştirilmesi zemin ve duvar kaplamalarının değiştirilmesi gibi işlemlerin maliyeti haliyle daha fazla olacaktır.

İllada banyonuzda değişiklik yapmak yeni bir hava katmak istiyorsanız ve fazla maliyetli olmasını istemiyorsanız doğru bir şekilde yapacağınız değişiklikler ile bunu başarabilirsiniz. Hatta kendi el beceriniz ilede banyolarınızda değişiklik yapabilirsiniz örneğin banyo dolaplarını ve rafları kendiniz boyayabilirsiniz.

Örneğin aşağıdaki malzeme listesi ile ufak bir maliyetle banyonuzu yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

1 – Banyonuzda paspas kullanıyorsanız bunları değiştirin.
2 – Duş perdesi mevcut ise yeni bir perde alabilirsiniz.
3 – Sabunlarınız için yeni sabunluklar alabilirsiniz.
4 – Banyonuzdaki rafları ve dolapları ister boyayabilir isterseniz kaplamalar kullanarak yeni bir hava katabilirsiniz.
5 – Banyo aynanız üzerine desenli baskılar kullanabilirsiniz.

Saydığınız bu maddeleri uygulamak size ortalama olarak 200 TL civarı bir maliyete mal olacaktır.

Yorumlarınız...


Ekonomi ve �� D�nyas�
film izle - full hd film izle